Moonlight ■ Dopis ■ 60.kapitola

30. ledna 2016 v 11:06 | Lenny |  • Moonlight - KAPITOLY
NÁZEV • DOPIS
KAPITOLA • 60
AUTOR • Lenny
BETAREAD • Christine
BLOG • lennydiary
INFO POSTAVYBONUSY TRAILERMístnost zaplněná několika studenty byla poněkud překvapivě tichá a klidná, všichni poslouchali profesora a zapisovali si výpisky.
Scott seděl s Thomasem v lavici, před nimi seděly Ashley s Kaitlyn, všichni byli naprosto v klidu, až na Scotta, který se nemohl soustředit, jelikož neustále hleděl na ty tmavé, vlnité a dlouhé vlasy, chtěl se jich jen dotknout, pohladit, políbit … nasával její vůni vlasů, voněly po čerstvých šťavnatých jahodách, nemohl přestat, nedokázal dál čekat, potřeboval s ní mluvit … a tak vytrhl papír ze sešitu a začal psát dopis.

"Chybíš mi ... hrozně se ti omlouvám, nevím, co mě to popadlo, ale nedokázal jsem zastavit ten hněv uvnitř. Stydím se za to, že jsem na tebe zavrčel, mrzí mě, že to nemohu vrátit zpátky, nejradši bych to vyřešil rozumně, ale byla to naše první hádka, oba nás dostala, už se nechci hádat, chci být s tebou a hladit tě po těch voňavých vlasech, které právě voní po jahodách, mám výborný čich hmm tu vůni prostě miluju PS: Kdyby to šlo, rád bych se s tebou sešel o přestávce na chodbě, děkuju. Scott …"

Několikrát si dopis přečetl, chtěl si být jistý, že to je dobré a ne moc přehnané, noha se mu pod lavicí náhle rozklepala. Nevěděl, jak bude reagovat, měl strach.
Po chvilce si odkašlal a pomalu natáhl ruku k jejím ramenům, poklepal jej a čekal, až se otočí. Netrvalo dlouho, zaraženě se otočila a podívala se na jeho ruku, ve které držel zmuchlaný papírek, vzala si ho od něj a otočila se zpátky k tabuli, papírek pomalu rozložila a začala číst. Po tom, co začala číst poslední větu, se jí koutky nepatrně pohnuly, a tak založila papír pod sešit a dál poslouchala profesora stojícího u tabule. Scott si tiše povzdychl a přiložil si ruku ke spánku, měl v sobě zvláštní pocit, který mu svíral žaludek, studený pot ho polil po celém těle, tak špatně se kvůli dívce ještě nikdy necítil. Neustále musel sledovat hodiny, čekal netrpělivě na přestávku a doufal, že za ním přijde, i když bude čekat zbytečně, chce to zkusit.
Po pár minutách zazvonilo na přestávku, zavřel sešit, zvedl se pomalu ze židle a napřímil se, poté prošel kolem ní a odešel na chodbu, došel ke své skřínce, otočil se k ní zády a opřel se o ni, otřel si obličej a nemohl se přestat dívat směrem ke dveřím, ze kterých by měla vyjít Kaitlyn. Ruce vložil do kapes a hleděl na studenty, kteří procházeli kolem, když v tom se najednou objevila ve dveřích, ohlédla se po chodbě a když ho spatřila stát u skříněk, s neutrálním výrazem se vydala přímo k němu.
"Kaitlyn, já se omlouvám, hrozně bych …" nedořekl.
"Mlč už, prosím," šeptla, chytila ho u krku za tričko a přitáhla si ho k sobě, v ten okamžik přisála své rty na ty jeho a začala jej vášnivě líbat. Tohle od ní opravdu nečekal, jeho srdce se v ten okamžik na pár sekund zastavilo, jako kdyby dostal obrovský šok po celém těle, nedokázal se bránit, vlastně ani nechtěl, vždyť po tomhle polibku prahl neskonale moc. Položil jí ruce u lícních kostí a začal si s ní vyměňovat pomalé a něžné polibky, nikomu nevěnovali sebemenší pozornost, studenty procházející kolem nich naprosto ignorovali, jako kdyby byli na chodbě jen oni dva a čas, jenž celou dobu běžel, jakoby se náhle zastavil.
Po chvilce se jejich rty pomalu od sebe odpoutaly, poté se jeden druhému podívali do očí.
"Nemohla jsem to vydržet," šeptla s úsměvem, Scott ji pohladil po tváři a pousmál se.
"Víš, že jsem tohle od tebe nečekal?" zeptal se.
"Já vím, ucítila jsem tvůj zásek," kousla se do spodního rtu a sledovala zaujatě jeho tmavé oči.
"Jsi úžasná, už se nebudeme hádat, ano?"
"Určitě," přikývla a pevně objala jeho ramena. Ashley s Thomasem vyšli na chodbu, když zahlédli Scotta s Kaitlyn, zastavili se a podívali se na sebe.
"Konečně, to to trvalo," řekla Ashley.
"To teda," usmál se Thomas a dal ruce v bok.
"Co děláš dneska večer?" zeptala se.
"No já…" podrbal se za hlavou a nevěděl co říct.
"Vím, že bydlíš teď u Scotta Thomasi, kam jinam bys momentálně šel," dala ruce křížem a pousmála se.
"Hledám si nějakou brigádu po večerech, ale můžeme se sejít třeba…" nedořekl, jelikož k nim přišli Kaitlyn se Scottem.
"Dneska společná večeře u mě, vy dva v sedm u mě," ukázal na ně Scott.
"Já už tam budu," dodal Thomas.
"Dělám si srandu Thomasi, něco dobrého uvaříme pro nás všechny a vy děvčata přijďte na sedmou ke mně," mrkl Scott na obě.
"Dobře, to zní skvěle," usmála se Ashley a položila ruku na Thomasova záda, jen se pousmál, a poté sklopil oči, jelikož se mu vybavila vzpomínka na spálenou tvář Olivie, neustále to měl v hlavě, ale i přesto se dokázal usmívat, snažil se, aby to na něm nebylo poznat …

Když skončila poslední přednáška, všichni čtyři seděli na schodech před školou a povídali si, mezitím se u nich objevili bratři Walkerovi.
"Scotte, můžu s tebou mluvit?" zeptal se Chris, Scott i ostatní se po něm jen ohlédli.
"Je to celkem důležité," řekl, Scott si povzdychl, zvedl se a odešel k zábradlí, opřel si o něj ruce a čekal, až k němu dorazí Chris, zastavil se u něj a podíval se mu do tváře.
"Včera jsem se byl projít do lesa."
"Vážně mi tu chceš povídat, že se v noci procházíš po lese? Jako bychom to nedělali běžně," zasmál se Scott pobaveně a jen zavrtěl hlavou.
"Scotte, poslouchej mě, prosím," poprosil.
"Dobře, poslouchám," otočil se k němu a dal ruce křížem, upřeně se na něj zadíval a čekal, co důležitého mu chce sdělit.
"Jde o to, že jsem zahlédl tři neznámé vlky."
"No co, mezi námi jsou ostatní vlci, akorát jsou normální," pohnul Scott rameny.
"Tyhle ale jsou jako my," odpověděl Chris.
"Jak to myslíš? Nikdo jiný tu přece už být nemůže, navíc ani nevím, jak jste se tu objevili vy, jediný kdo byl alfa, byl můj otec, ten mohl proměnit, koho chtěl."
"Taky proměnil nás tři."
"Ale jak? Proč?" nechápal Scott.
"To je na dlouhé povídání, někdy bych se k tomu rád vrátil a s tebou tohle všechno probral, každopádně se chci vrátit k těm vlkům, jsou tři, dva muži a jedna žena."
"Není možný," odmítal tomu věřit.
"Je, jenže z nich necítím nic dobrého, Scotte."
"Nic dobrého?"
"Zdají se mi nebezpečný, nejsem si jistý, ale měli byste si s Kaitlyn krýt záda a to platí i pro tvé přátele. Cítím, že se blíží něco zlého."
"Nedělej si starosti, dokážu se postarat o svou přítelkyni a moje přátele."
"Fajn, jen jsem chtěl, abys to věděl."
"Vím to moc dobře, díky za informaci, ještě něco?"
"Jo, pár studentů dneska razí večer do jednoho klubu, půjdete taky?" zeptal se.
"Nevím, máme nejspíš jiné plány," řekl Scott a podíval se směrem ke svým přátelům, kteří se dobře bavili.
"Fajn, kdybyste si to rozmysleli, dorazte," mrkl na něj a odešel ke svému autu.

Bylo kolem osmé večer, všichni čtyři kráčeli ke klubu, do kterého byli všichni zvaní.
Scott si celou cestu vyčítal, že vůbec něco řekl svým přátelům, jelikož bylo jasné, že všichni se chtějí radši bavit, než trávit páteční večer společně u stolu.
Po chvilce se objevili před klubem, z něhož nešla přeslechnout hlasitá hudba.
"Slyšíte to? To bude párty!" zajásal Thomas a chytil Ashley kolem ramen, Scott si jen povzdychl a podíval se na Kaitlyn.
"Zlato, no tak, společnou večeři si dáme jindy a teď se na mě usměj," šťouchla ho do bříška.
"Dobře," usmál se a políbil ji na tvář.
"Jdeme?" zeptala se Ashley.
"Že váháš," odpověděl Thomas a společně vešli dovnitř, prošli kolem silných a vysokých mužů, zkontrolovali jim občanské průkazy a pustili je dál.
"No páni," šeptla Kaitlyn, když se svými přáteli spatřila několik tančících lidí na dlouhém osvětleném podiu, krásné dívky svůdně tančily kolem tyče, růžová a fialová světla různě ozařovala podium, dlouhý bar byl osvětlen tyrkysovou barvou, diskotékové koule se třpytily nad kulatými stoly a efekty, které měly různé barvy a tvary, ozařovaly poměrně celý klub. Prošli kolem hloučku bavících se lidí a dostali se k baru, kde si všichni objednali něco k pití.
Ashley se ohlédla po stolech, poté, co zahlédla Brada a jeho braty, usmála se. Brad si jí nemohl nevšimnout, a tak zvedl svůj drink a na pozdrav s úsměvem kývl.
"Půjdu si na chvíli sednout k nim, nebude ti to vadit?" zeptala se Ashley Thomase a vzala si od barmanky drink. Thomas se ohlédl po bratrech, nebyl z toho moc nadšený, ale nechtěl jí nijak nic zakazovat, není její otec.
"Klidně jdi," pohnul rameny a pousmál se, aby nedal na sobě znát, že mu to stejně není jedno.
"Dobře, za chvíli budu zpátky," políbila ho na tvář a odešla ke stolu, povzdychl si, vzal si drink do ruky a otočil se zády k baru, opřel se o něj a ohlédl se po tančících dívkách u tyče. Jeho oči se však zastavily u jedné, byla to tmavovláska, na sobě měla krátké džínové šortky a krátké černé tílko s výstřihem, všiml si tetování pod pupíkem, měla tam jakési zajímavé kruhovité znamení. Scott si stoupl vedle něj, mezitím se napil drinku a podíval se na něj.
"Kam hledíš?" zeptal se.
"Vidíš tu tmavovlásku?" Scott se podíval směrem k dívkám u tyče a hned si všiml tmavovlásky, jež házela s vlasy do stran, kroužila boky a sjížděla po tyči dolů.
"Páni, je dobrá," zarazil se Scott a společně na ni zaujatě hleděli.
"Celkem i hezká," šeptl Thomas.
"Hm," přikývl Scott.
"Rynoldsi, kam to tvoje oči hledí?!" zeptala se Kaitlyn, která se tam zjevila, po tom, co odešla z dívčích toalet.
"Ehm, jen jsem hleděl na tu diskotékovou kouli, že ji chci domů," odpověděl, Thomas se zasmál a nechápavě zavrtěl hlavou.
"Opravdu neumíš lhát," dala jednu ruku v bok a podívala se na tmavovlásku.
"Fajn, teď sleduj," řekla a podala Scottovi svůj drink, ten se společně s Thomasem zarazil a jen ji oba sledovali. Rozpustila si vlasy, prohrábla si je, pousmála se a odešla k prázdné tyči.
"To myslí vážně?" zeptal se Thomas.
"Asi jo," řekl Scott a zvedl udiveně oči. Kaitlyn se chytila tyče a začala kolem ní kroužit, házela kolem sebe s vlasy a začala to naplno rozjíždět. Scott z ní nedokázal spustit oči, přišla mu naprosto sexy. Thomas se jen pousmál a zavrtěl hlavou, poté se začal znovu dívat na tmavovlásku, všiml si, že se na něj podívala a usmála se, zarazil se, nečekal, že by si ho všimla v tom hloučku lidí. Sledoval její boky a nohy, na chvíli si přišel jí omámen, jako kdyby si s ním hrála, zavrtěl hlavou a raději se otočil k baru, posadil se a otřel si obličej. Co to do něj vjelo? O kousek dál sedí jeho dívka a on sleduje jinou, objednal si po drinku vychlazené pivo a začal ho v klidu pít, ohlédl se po Scottovi s Kaitlyn, jak spolu tančili na podiu, neustále se na sebe usmívali a užívali si každou písničku, jež následovala.
"Co ty tady tak sám?" zaslechl Thomas vedle sebe, podíval se, kdo ho nečekaně oslovil a spatřil vedle sebe sedět Chrise se skleničkou whisky.
"Nejsem tu sám, jsem tu s pivem," odpověděl a napil se, Chris se usmál a přikývl, moc dobře ho chápal, Ashley se momentálně velmi dobře bavila s Bradem a Andrewem u stolu, mezitím co on seděl sám u baru.
"Se Scottem jste asi dobří přátelé co?" zeptal se.
"Co tě to tak zajímá?"
"Jen tak, všiml jsem si, že máte skvělý vztah, jste jak bratři." Thomas se pousmál, mezitím co se díval na láhev piva.
"Je to tak, jsme správná dvojka," řekl a podíval se na něj.
"Jak si zjistil, že je vlk?" zajímal se Chris.
"No se Scottem se známe od svých pěti let, jelikož jsme se s rodiči přistěhovali pár bloků od nich, a tak jsme se tenkrát seznámili s jeho rodiči na hřišti, kde jsme si začali se Scottem hrát a seznamovat se. Od té doby jsme prostě nerozlučná dvojka, šli jsme spolu na základní školu, potom na střední a teď jsme na vysoké. Každopádně ses ptal, kdy jsem zjistil poprvé, že jejich rodina je zvláštní, jak otec tak i Scott. Bylo to tehdy, když jsem u nich spal, to mi bylo šest let a Scottovi sedm, tenkrát se jeho rodiče dole hádali a on to v pokoji špatně snášel, viděl jsem, že s ním není něco v pořádku, potom se mi hrozně omlouval a prosil mě, ať to nikomu neřeknu, slib jsem dodržel, musím říct, že Scott to na základce neměl lehké, nikdo ho neměl rád za jeho výbušnost ve třídě. Nadávali mu, ukazovali na něj, kluci ho šikanovali jak fyzicky tak psychicky, vždycky jsem se přidal do rvačky a bránil Scotta, nikdy na to nezapomenu, říkal mi, že jsem jeho strážný anděl." Chris se pousmál a dál Thomase poslouchal.
"Na střední to bylo už lepší, tam ale našel dívku, do které se zamiloval, byl opravdu jak blázen, jenomže když zjistila, co je zač, rozešla se s ním a špatně to snášela, bylo to šílené období pro Scotta, nebýt mě, tak snad Scott spáchá sebevraždu. Potom uběhlo několik let, byl sám, mezitím co já si trochu užíval, znáš to," řekl a podíval se na Chrise.
"Tak trochu," usmál se.
"No, bál se zamilovat, odmítal všechny holky, které po něm jely na střední, psaly mu a oslovovaly venku a prostě ho nenechaly na pokoji."
"To byl tak oblíbený?" zeptal se Chris nechápavě.
"Si piš, se podívej na to jeho tělo a ty tmavé, záhadné oči," kývl směrem ke Scottovi, který tančil s Kaitlyn, držel ji za boky a užíval si náramně večer jako nikdy jindy …
"Promiň, ale nejsem na kluky," řekl Chris, Thomas se zarazil, a pak se zasmál.
"Jo no, vypadá to divně, omlouvám se."
"V pohodě," zakroutil Chris hlavou.
"No, takže asi tak, celkem jsem ti toho povyprávěl dost, což jsem asi neměl," vycenil zuby a podíval se směrem ke Scottovi.
"Neboj, nic neřeknu, nechám si to pro sebe," mrkl na něj.
"Dobře," přikývl Thomas a napil se piva, když v tom si mezitím stoupla vedle něj tmavovláska a objednala si drink. Měl co dělat, aby nevyprskl pivo z úst, podívala se na něj a pousmála se.
"Ahoj," pozdravila.
"Ehm, ahoj," řekl zaraženě a nenápadně mu sjížděly oči do jejího hlubokého výstřihu.
"Jsem Rosie a ty?" sledovala jeho tmavé oči, které na ni zaujatě hleděly.
"Thomas," odpověděl, nemohl z ní spustit oči, měla je tak zvláštní, celkově vypadala jinak než ostatní dívky.
"Hezké jméno pro krásného kluka," pohnula obočím, pousmála se a vzala si od barmanky drink, podívala se na Chrise a odešla od nich. Thomas se po ní s udiveným výrazem ohlédl, na krátký moment se mu zastavilo srdce.
"Hej, probuď se," poklepal ho Chris po ramenu, Thomas se na něj otočil, zavrtěl hlavou a otřel si obličej.
"Tak tu máme vlčici," přišel k nim Scott držící v ruce skleničku drinku.
"Už mi věříš, že tu nejsme sami?" zeptal se Chris, Scott se na něj jen podíval a přikývl.
"A kdo to jako je?" nechápal Thomas.
"Ta Rosie, jak se ti představila," pohnul Chris obočím.
"Co? Ona je vlk?" nemohl uvěřit.
"Si piš, máme na to čuch, to poznáme," řekl Scott.
"Vždyť vypadá jako normální holka z ulice."
"Normální? Viděl jsem, jak si na ní hleděl," usmál se Chris.
"Já ale.. to je jedno," mávl rukou a podíval se na Ashley, která se velmi dobře bavila s Bradem.
"Stejně dneska už budu po celý večer sám," řekl tiše, Chris se Scottem se otočili směrem k Ashley a pak zpátky na zoufalého Thomase.
"No nic, asi půjdu domů," řekl a seskočil z vysoké barové židle.
"Nezůstaneš ještě?" zeptal se Chris.
"Ne, dobrý, půjdu se domů vyspat."
"A co Ashley?" zeptal se Scott.
"Vidíš? Baví se, já jdu, mějte se hezky a užijte si večer," otočil se na patě a odešel z klubu. Když se dostal ven, zahlédl pár mladých lidí kouřící cigarety, dlouho nekouřil, a tak měl chuť si jednu dát, přešel k nim a zeptal se, zda mu jednu cigaretu nedají, bez jakéhokoliv problému vyndal mladík z krabice jednu cigaretu a předal Thomasovi, podal mu i zapalovač, který mu nechal, poděkoval a odešel od klubu pryč. Během cesty si zapálil cigaretu, na krátký moment zavřel oči, jelikož se mu zamotala hlava, přece jenom dlouho nekouřil, a tak se zastavil na zastávce, opřel se celým tělem o sklo a poklidně nasával kouř do plic. Když v tom zaslechl za sebou v lese praskat křoví, zarazil se a podíval se směrem k lesu, zaslechl tiché vrčení, zůstal však na místě stát, ani se nepohnul, jen sledoval, kdo se k němu z lesa přibližuje. Z lesa se vynořila tmavovláska Rosie a pomalu přešla k němu.
"Ty?" zeptal se.
"Ano, já," šeptla, vzala mu z ruky cigaretu a nasála kouř dovnitř, poté na něj vydechla hustý kruhovitý dým a pousmála se.
"Bojíš se mě?" zeptala se, když zaslechla, jak na sucho polkl.
"Já, ne, ehm nebojím," vykoktal ze sebe.
"A nechtěl bys mě třeba vidět nahou?" přišla k němu blíž, nepatrně zvedla stehno a přiložila k jeho přirození. Než stačil cokoliv říct, zaslechl přijíždět autobus, odvrátil od ní pohled a podíval se na autobus, poté se podíval před sebe, kde už nikdo nebyl, jen zahlédl, jak se akorát proměnila ve vlka a vyběhla zpátky do lesa. Oprášil se a podíval se na autobus, který právě zastavil na zastávce, podrbal se za hlavou a se zaraženým výrazem vstoupil do autobusu …


POKRAČOVÁNÍ PŘÍŠTĚ ....
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Anketa

MOONLIGHT 60.KAPITOLA?

ČETL/A JSEM 100% (4)

Komentáře

1 SourWolf SourWolf | 30. ledna 2016 v 13:34 | Reagovat

WAU!!! Moc jsem se na tuto kapitolu těšila. Jsem moc ráda, že se Scott a Kaitlyn dali zase dohromady:) už bylo taky načase. Ale vcelku mě teďkom zaráží vztah Thomase a Ashley, nevím přijde mi, že si už tolik nevěří, nebo nevím, mám z nich nějaký divný pocit a k tomu všemu se tam ještě objeví nová tmavovláska a k tomu všemu je to vlčice, z které je Thomas celý paf. To teda ne, to se mi nelíbí. Každopádně mě úplně dojalo, jak Thomas vyprávěl o svém přátelství se Scottem:). Moc se těším na další kapitolu.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama